Podsumowanie projektu "Ekolog"

Klasy 1, 2 i 3 uczestniczyły w szkolnym projekcie "Ekolog". Podczas zajęć edukacyjnych w klasach wszyscy zdobywali wiedzę "ekologiczną" - bo ekologia to nauka, a kto mądry nauki słucha i wie, że im więcej wiemy o otaczającej nas przyrodzie, tym więcej możemy zrobić, żeby ją chronić. Każdy zespół wyznaczył sobie dodatkowe zadanie. Pierwszaki poznały życie roślin i zwierząt leśnych, dzieci z klasy drugiej obserwowały wiosenne przebudzenie przyrody, a trzecia klasa przygotowała ekologiczne przedstawienie pt: "Techno Elek". 18 czerwca dzieliliśmy się zdobytymi wiadomościami i wspólnie ustaliliśmy "Ekoreceptę": mądry bądź, segreguj śmieci i nie wyrzucaj ich, jak leci; mądry bądź, dbaj o przyrodę, czyste lasy, czystą wodę; drzewa sadź, by Ziemi dać szansę, by wciąż mogła trwać. Wszyscy również obiecali przestrzegać kodeksu ekologa. A na zakończenie spotkania każdy wesoło śpiewał:"niech rozszerza się nasz ekologów klub!"

Opublikowano: 24 czerwca 2014 02:05

Mali obserwatorzy przyrody