Dzień Ziemi

Jak, co roku w kwietniu w naszej szkole organizowany jest apel  z okazji Dnia Ziemi - w bieżącym roku szkolnym podczas eko-apelu zostały podsumowane zbiórki surowców wtórnych: makulatury, baterii, zakrętek oraz zbiórki pokarmu dla zwierząt: żołędzi, karmy dla psów i kotów ze schroniska.

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczno-ekologiczny pt."Coś strasznego z niczego”, gdzie dzieci z surowców wtórnych tworzyły ciekawe stworki.

Prace wyróżnione:

1.miejsce: Dawid Niedziela kl.III

2.miejsce: Adrian Andruszko kl.III

3.miejsce:Weronika Andruszko kl.I

3.miejsce: Julia Świąder kl.II

3.miejsce:Inga Wójcik kl.II

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominek książkowy.

Na zakończenie uczniowie klasy V przedstawili nam krótką inscenizację ekologicznej wersji Jasia i Małgosi. Pamiętajmy wszyscy, że: "... Ziemia to wyspa, to wyspa zielona, wśród innych dalekich planet. To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany..."

Opublikowano: 25 kwietnia 2016 21:39