Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

Na początku października uczniowie z klasy V i VI mieli zaszczyt uczestniczyć w gali wręczenia już po raz dwudziesty szósty Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w Galerii Książki w Oświęcimiu.  Byliśmy świadkami wielkiego wzruszenia pisarzy - laureatów wyróżnień oraz  zwycięzcy tegorocznego ,,Koziołka”.  Po wręczeniu nagród nastąpiło  uroczyste odsłonięcie ławeczki w słynnej już Alei Pisarzy - ławeczki jednej z najwybitniejszych pisarek literatury dla młodego odbiorcy pani Joanny Papuzińskiej. Szanowna Jubilatka była razem z nami. Nasi uczniowie spotkali się również z tegoroczną zwyciężczynią ,,Koziołka” panią Antoniną Kasprzak. Autorka otrzymała I miejsce za baśniową historię z tajemnicą w tle-,,Wiłka smocza dziewczynka”. Słuchaliśmy o pasji pisania, pomysłach  i  tematyce pojawiającej się w książkach pisarki. Na koniec spotkania mogliśmy kupić nominowane do nagrody książki i otrzymać wyjątkowe wpisy z dedykacją od samej autorki.

Opublikowano: 16 października 2019 22:45